Home Modë & Estetikë Botoksi i zvogëlon edhe dhimbjet

Botoksi i zvogëlon edhe dhimbjet

Botoksi i zvogëlon edhe dhimbjetPos qe i “drejton rrudhat” , ne baze te një studimi botoksi i zvogëlon edhe dhimbjet.

Njëkohësisht kundërshtarët e kësaj terapie theksojnë se këto injeksione mund te shkaktojnë edhe efekte te dëmshme.

Injeksionet e botoksit përdoren kundër dhimbjeve ne qafe, ne shpine dhe ne koke. Efekti i botoksit zgjate deri ne tre muaj.Mirëpo nëse përdoret nga personat jo profesionale mund te jete helmues.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...