Home Modë & Estetikë Buzekuqi duhet te kombinohet me ngjyren e lekures

Buzekuqi duhet te kombinohet me ngjyren e lekures

Make up duhet te kombinohet me ngjyren tone te lekures. Eshte nje rregull kyc, qe perdorim gjithenje per te blere produkte kozmetike. Perse mos te respektoni kete rregull edhe me buzekuqet?

Shkelqyesit ngjyre roze i shkojne te gjithave dhe ne vecanti atyre qe kane lekure te celet. Tonalitete pak me te ndezura si roze e theksuar i shkojne atyra qe kane floke te kuq dhe lekure te celet.

Tonalitet e kafta jane ideale per floke te kuq apo geshtenje, dhe me lekure jo shume te celet. Nxjerrin ne pah te bardhen e syrit.

Ngjyra e purpurt kombinohet shume bukur me lekure te erret dhe me floket tek nuancat e erreta.

E kuqja e ndezur eshte nje ngjyre shume e veshtire edhe pse i bukur. Eshte perfekt per ato qe i kane floket ngjyre te erret. Ndersa ngjyrat metalizat, mbi te gjitha ne buze, jane shume te veshtira per tu kombinuar per ato qe kane lekure te celet. Keshtuqe beni kujdes te mos ekzagjeroni.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...