Home Ushqim Çaji hibiskus

Çaji hibiskus

Shume studime kane vërtetuar se çaji nga hibiskusi e ule shtypjen e gjakut dhe nivelin e larte te kolesterolit.

Prandaj edhe zvogëlon rrezikun nga paraqitja e sëmundjeve te zemrës.

Çaji Hibiskus e forcon sistemin e imunitetit pasiqë përmban vitaminën C.

Është  edhe diuretik i lehte natyral. Përmban shume substanca antioksiduese te cilat i mbrojnë enët e gjakut dhe muskulin e zemrës nga efekti i dëmshëm i radikaleve te lira.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...