Çaji i kamomilit (ose sherebeles) dhe limoni kundër djersitjes

Gjatë muajve të verës, djersitja është dukuri e shpeshtë dhe normale, e cila s’mund të parandalohet. Megjithatë ekzistojnë disa metoda se si ta zbusni djersitjen në mënyrë natyrale. Mjafton të zieni një çaj kamomili ose sherebele, dhe në të të shtrydhni gjysmë limoni  shtoni pak sheqer sipas deshirës. Kete çaj konsumojeni gjatë ditës të ftohtë. Gjithashtu, mund të bëni shpëlarje të trupit me këto çajra, më pas është mirë të lyheni me pudër talk.