Home Ushqim Çaji i mëllagës

Çaji i mëllagës

Ekziston mëllaga e bardhe dhe e zeze.

Çaji nga rrënja e mëllagës se bardhe me se shpeshti përdoret për mjekim te organeve te frymëmarrjes, te ftohja, gripi, bronkiti, për lehtësim te kollitjes.

Gjithashtu mund te ndihmoj e edhe te sëmundjet e zorrëve.Çaji nga rrënja e mëllagës se zeze ndihmon ne mjekimin e astmës.Gjithashtu i lehtëson konvulsionet ne lukth dhe ne zorre.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...