Home Ushqim Çaji i zi-indian

Çaji i zi-indian

Çaji i zi për shkak te përmbajtjes se kafeinës ka efekt stimulues dhe e zvogëlon lodhjen.

Çajin e zi mund ta pini ne vend te kafesë. Por për dallim nga kafja çaji i zi përmban me pak kafeine.

Kështu  një filxhan me çaj te zi përmban një te katërtën e kafeinës te një filxhani me kafe. Prandaj me katër filxhanë çaj te zi do te merrni aq kafeine sa merrni me vetëm një filxhan kafe, por kësaj do te fusni ne organizëm gati një litër lëngje.

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...