Home Ushqim Çaji nga lëvorja e hollë e arrës - pastrues i fuqishëm i...

Çaji nga lëvorja e hollë e arrës – pastrues i fuqishëm i artereve

Kur përgatitet në këtë mënyrë, pastron arteriet, eliminon dhimbjen e gjoksit dhe rregullon presionin e gjakut.

Çaji prej lëvores së hollë që ndan pjesën e mishit nga arra, të cilën e hedhim gjithmonë, është provuar të jetë shumë efektive për pastrimin e arterieve të zemrës, parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe uljen e temperaturës së lartë të trupit.

Meqë ngushtimi i arterieve të zemrës zakonisht shkaktohet për shkak të helmimit kronik nga nikotina, ky çaj rekomandohet veçanërisht për duhanpirësit, transmeton KosovaPress.

Pini çajin në stomakun bosh. Do të ishte më mirë të pini çdo ditë, pasi  rregullon presionin e gjakut dhe lehtëson dhimbjen e gjoksit.

Ju do të ndiheni më mirë pas gotës së parë të çajit. Nëse vazhdimisht ndjeni dhimbje gjoksi, duhet të pini çaj derisa dhimbja të ndalet dhe temperatura juaj të bie.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...