Home Këshilla të ndryshme Çaji që ju ndihmon të bini në peshë shpejt, pastron mëlçinë, shkrin...

Çaji që ju ndihmon të bini në peshë shpejt, pastron mëlçinë, shkrin gurët në veshka dhe vret qelizat kancerogjene

Çaji që ju ndihmon të bini në peshë shpejt, pastron mëlçinë, shkrin gurët në veshka dhe vret qelizat kancerogjeneXhenxhefili është një erëz që ka filluar të përdoret ndjeshëm në shekullin XXI. Ai është i pasur me xhinxherol, shogaol dhe zingeron.Xhenxhefili ka veti anti-parazitale, anti-virale, anti-bakteriale etj. Përfitimet e çajit të xhenxhefilit janë të shumta:Përshpejton metabolizmin dhe ju bën të bini në peshë shpejt

Trajton muskujt e lënduar dhe qetëson dhimbjet e ndryshme
Eleminon virusin që shkakton gripin dhe të ftohurën
Përmirëson qarkullimin e gjakut
Lufton infeksionet dhe rrit sistemin imunitar

Parandalon shfaqjen e sëmundjeve kardiovaskulare etj
Përbërësit: një copë rrënjë xhenxhefili, mjaltë i papërpunuar, qumësht arre kokosi, cerek lugë shafran Indie, ujë.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...