Home Këshilla të ndryshme Çfarë mund të bëjmë me imagjinatë

Çfarë mund të bëjmë me imagjinatë

Arti ua ka bërë të mundur shumë njerëzve që gjërat që i imagjinojnë t’i sjellin në botën reale, por në një mënyrë krejt tjetër.

Nuk ka rëndësi se sa shumë imagjinoni dhe çfarë, nëse mund të vizatoni, skulpturoni apo të bëni forma të tjera të artit, ëndrrat tuaja mund të vijnë në jetën reale.

Kjo është ajo çfarë ka bërë Charlie Davoli. Ai ka përdorur imagjinatën e tij për të realizuar disa fotografi mahnitëse.

Në punimet e tij, hapësira dhe koha ‘lakohen’, strukturat e mëdha qëndrojnë pezull, dhe çdo ligj i fizikës thyhet.

Shikoni më poshtë punën e tij dhe lejoni imagjinatën që t’ju inspirojë!

davoli-13 davoli-12 davoli-10 davoli-7 davoli-5 davoli-4 davoli-3 screenshot-3-1453483890-542729_1476463673-6347215 davoli-14

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...