Home Këshilla të ndryshme Cili është gjoksi perfekt?

Cili është gjoksi perfekt?

Cili është gjoksi perfekt?Një mjek britanik thotë se ka zbuluar formulën për një gjoks perfekt.

Sipas Patrick Mallucci, 45 përqind e volumit të gjoksit duhet të jetë sipër thithkës dhe 55 përqind duhet të jetë poshtë.

Për të arritur në këtë përfundim, ai është bazuar në gjoksin e mbi 100 femrave, që pozojnë topless në faqen tre të gazetës britanike “Sun”.

Rezultatet do të përdoren sidomos në kirurgjinë estetike, për të rindërtuar gjokset pas tumoreve, etj.

Ka nga ato gra që zgjedhin gjatë operacioneve të gjoksit një formë të gabuar.

“Tani mund t’u tregojmë grave se cili është gjoksi i duhur,” tha Malluçi.

Një softuer, që përdor imazhe tredimensionale, do të ndihmojë kirurgët në punën e tyre.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...