Home Këshilla të ndryshme Çlirohuni nga stresi dhe dhimbja e kokës me këtë truk të thjeshtë!

Çlirohuni nga stresi dhe dhimbja e kokës me këtë truk të thjeshtë!

Praktika e lashtë kineze e akupresurës mund të ofrojë më shumë ndihmë sesa thjesht lehtësimin e problemeve të bezdisshme shëndetësore si dhimbje koke, të ftohtit/gripit dhe lodhjes.

Gjithashtu mund të na ndihmojë në mirëqenien tonë të përgjithshme.

I thoni lamtumirë pilulave të përditshme dhe vizitave tek mjeku.

Shtypja e pikës që shihni në foto:

Rekomandohet për: 

Heqjen e stresit, tendosjen e syve, dhimbje koke, trajtimin e mbingarkesave të hundës dhe të sinusit, shërimin e pagjumësisë dhe rritjen e efektivitetit të trurit.

Si ta gjeni?

Ajo është e vendosur në ballin tuaj midis vetullave.

Si ta aplikoni?

Butësisht shtypni këtë pikë duke përdorur gishtat për rreth një minutë dhe më pas lirojini. Mund ta përsëritësh disa herë në javë.

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...