Home Këshilla për Prindër Çorapet me uthull, janë metodat më e mirë për shërimin e gripit

Çorapet me uthull, janë metodat më e mirë për shërimin e gripit

Çorapet me uthull, janë metodat më e mirë për shërimin e gripitNë librin që mbanë titullin “Vinegar Socks” nga Karin Berndi, tregohen një varg mënyrash për shërim, pa përdorur medikamente.

Siç tregon edhe titulli, që nënkupton çorapet me uthull, një ndër metodat për shërimin e ftohjes dhe gripit, është veshja e çorapeve, të zhytura në uthull.

Mjafton të keni një enë të mbushur me gjysmë uji të vakët.

Në të shtoni dy lugë të mëdha me uthull, transmeton Telegrafi.

Merrni një palë çorape të trasha nga leshi dhe zhytini në këtë përzierje.

Vëni një peshqir në divan apo krevat, ku më pas do të vendosni këmbët, në mënyrë që të mos e bëni pis materialin.

Qëndroni me këto çorape, derisa ato të thahen.

Uthulla ndikon në qarkullimin e gjakut, që shmangë ftohjen.

Kjo gjithashtu e shtytë edhe sistemin e imunitetit, teksa nxitë prodhimin e lëngjeve të humbura.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shafrani i Indisë, një bimë çudibërëse

Shafrani i Indisë po konsiderohet si një ilaç në mjekësi. Kjo bimë njihet mijëra vjet më parë në Indi, duke u përdorur përveçse si një erëz aromatike edhe si një bimë mjaft e efektive medicionale me përfitime të shumta shëndetësore. Përbërja shafranit nga kurikumi, ka bërë që shkencëtaret ta krahasojnë kurikumin me medikamente anti- inflamatore, por pa efekte anësore, sidomos për...