Home Këshilla të ndryshme Çregullimet e kanalit te urines dhe prostates

Çregullimet e kanalit te urines dhe prostates

Shqetesime te urinimit, djegie, shpeshtesi, veshtiresi, moszbrazje e plote, me curgun e dobet te urines ose me pika, ose qe permban pjese sperme, urinim naten, qofte edhe 1 here apo me shume.

Shqetesime ne sperme, dhimbje gjate spermes ose pas saj, djegie, renie e sasise, orgazme e shpejte ose pa kenaqesi maksimale, renie te ereksionit gjate kontaktit seksual ose ne pergjithesi renie e cilesise se qelizave te spermes, ndryshim i ngjyres se spermes ne te verdhe ose te kuqe.

Dhimbje mesi, dhimbje ne fundin e barkut, testeve, lekures rreth tyre, djegie, skuqje ne paje te penisit dhimbje rreze kofsheve, bezdi e vazhdueshme e papercaktuar ne zonen genitale, mpirje ose sikur mbathjet jane te ngushta, etj.

TE GJITHA KETO SIMPTOMA, SE BASHKU OSE TE VECUARA, JANE SHENJA TE PROSTATIT kronik.
Shumica e meshkujve i vuajne ne heshtje, ose i konsiderojne normale keto crregullime !!!

Keto simptoma vazhdojne gjate (mbi 3 muaj,ose me acarime te perseritura sipas stines), ju heqin buzeqeshjen, ju lodhin menderisht, ju merzisin seksin, ju prishin gjumin, ju ulin rendimentin ne pune, ju detyrojne te kryeni analiza dhe EKO te shpeshta, te shtrenjta, te vizitoheni ne disa klinika etj. Pergjithesisht mjekimet qe merni jane pa efekt !!! (vetem 30% e meshkujve perfitojne nga mjekimet me tableta nga goja) dhe ju beheni te deshperuar.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...