Home Shëndetësi Dëshironi të humbni peshë shpejt dhe lehtë? Kjo pije është shpëtimi juaj

Dëshironi të humbni peshë shpejt dhe lehtë? Kjo pije është shpëtimi juaj

3Të gjithë e dimë se për të humbur peshë duhet ta detoksikojmë trupin, sepse kjo shpinë në shpejtimin e metabolizmit dhe e stimulon sistemin e imunitetit.

Kombinimi i mirë i përbërësve të caktuar ndihmon që ju ta arrini këtë.

Detoksikuesit më të mirë të trupit mbeten mjalta dhe limoni – dhe kombinimi i tyre vetëm sa e shpejton procesin. Megjithatë, përveç këtyre dy përbërësve, në këtë recetë është e rëndësishme edhe uthulla e mollës.

Përbërësit:

– Një lugë gjelle kanellë

– Dy lugë gjelle uthull molle

– Një lugë gjelle mjaltë

– Dy lugë gjelle lëng limoni

– Një gotë ujë

I futni të gjithë përbërësit në blender dhe i përzieni mirë. Nëse limoni nuk është organik, preferohet t’ia hiqni lëvoren. Produktin e fituar e vendosni në frigorifer dhe e konsumoni një lugë të këtij produkti çdo mëngjes në bark të zbrazët.

Rezultatet do t’i vëreni brenda pak ditëve.

Është e rëndësishme të ceket se ky produkt ndihmon edhe në luftimin e diabetit, e shpejton metabolizmin, i djegë kaloritë dhe e trajton hipotensionin (shtypjen e lartë të gjakut). /Telegrafi/

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...