Home Shëndetësi Dëshironi të humbni peshë shpejt dhe lehtë? Kjo pije është shpëtimi juaj

Dëshironi të humbni peshë shpejt dhe lehtë? Kjo pije është shpëtimi juaj

3Të gjithë e dimë se për të humbur peshë duhet ta detoksikojmë trupin, sepse kjo shpinë në shpejtimin e metabolizmit dhe e stimulon sistemin e imunitetit.

Kombinimi i mirë i përbërësve të caktuar ndihmon që ju ta arrini këtë.

Detoksikuesit më të mirë të trupit mbeten mjalta dhe limoni – dhe kombinimi i tyre vetëm sa e shpejton procesin. Megjithatë, përveç këtyre dy përbërësve, në këtë recetë është e rëndësishme edhe uthulla e mollës.

Përbërësit:

– Një lugë gjelle kanellë

– Dy lugë gjelle uthull molle

– Një lugë gjelle mjaltë

– Dy lugë gjelle lëng limoni

– Një gotë ujë

I futni të gjithë përbërësit në blender dhe i përzieni mirë. Nëse limoni nuk është organik, preferohet t’ia hiqni lëvoren. Produktin e fituar e vendosni në frigorifer dhe e konsumoni një lugë të këtij produkti çdo mëngjes në bark të zbrazët.

Rezultatet do t’i vëreni brenda pak ditëve.

Është e rëndësishme të ceket se ky produkt ndihmon edhe në luftimin e diabetit, e shpejton metabolizmin, i djegë kaloritë dhe e trajton hipotensionin (shtypjen e lartë të gjakut). /Telegrafi/

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Temperaturat e larta dhe uji i nxehtë po i mbysin peshqit

Alaska ka qenë e përfshirë nga një valë e të nxehtit gjatë kësaj vere dhe kjo ka bërë që një numër i lartë salmonësh të mos e përballojnë dhe të ngordhin. Shkencëtarët kanë vërejtur se disa lloje salmonësh janë zhdukur pas një ekspedite përgjatë lumit Koyokuk të Alaskës, pasi vendasit njoftuan se një numër i lartë salmonësh kishin dalë në...