Home Udhëtim & Turizëm Destinacionet më të mira për udhëtim në dimër

Destinacionet më të mira për udhëtim në dimër

Është koha të filloni ti planifikoni udhëtimet e dimrit. Nëse planifikoni pushim dimëror ne jemi këtu tu ndihmojmë të zgjidhni vendin më të mirë për ju.

Kjo listë do ju ndihmojë të zbuloni destinacionet më të mira për udhëtim në dimër.

-Caribbean
-Barbados
-U.S. Virgin Islands
-Egypt
-Dubai
-Australia / New Zealand
-Hong Kong
-Mexico
-Panama Canal
-Northern Lights cruises

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...