Home Këshilla të ndryshme Dieta dimërore, supë me qepë

Dieta dimërore, supë me qepë

Dieta dimërore, supë me qepëKjo supë me qepë me plot të drejtë ka fituar nofkën “supa magjike”,transmeton gazeta Kosova Sot.

PËRBËRËSIT E NEVOJSHËM PËR SUPËN MAGJIKE ME QEPË:

Gjashtë kokë qepë; Selino; Një kokë lakër; Dy domate; Dy speca të freskët.

SI TA PËRGATISNI:

Të gjithë përbërësit i copëtoni në kubëza dhe i mbuloni me ujë të ftohtë. E zieni në zjarr të lehtë. Kur supa të ketë vluar, e zieni në zjarr të lehtë edhe për 15 minuta, derisa të jetë zier mirë. Tanimë mund të shtoni kripë dhe piper dhe erëzat e preferuara. Nëse dëshironi që të humbni në peshë, nevojitet që supën ta konsumoni për së paku dhjetë ditë. Pos supës që do ta konsumoni për kafjall, drekë e darkë, mund të konsumoni dhe perime. Dieta nuk do të duhej të zgjatë më shumë se dhjetë ditë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...