Dieta me kastravec: Humbni shtatë kilogramë për 14 ditë

Dieta me kastravec: Humbni shtatë kilogramë për 14 ditëKjo dietë është e përsosur për çdo njeri që nuk dëshiron të mendoj se çfarë duhet të hajë, pasi që plani i kësaj diete është shumë i thjesht.

Kjo dietë ka pak përbërës dhe zgjatë 10 deri 14 ditë, transmeton Telegrafi.

Produktet që mund t’i konsumoni gjatë kësaj diete:

– Dy vezë të ziera, 150g tuna (pa vaj) apo 15g gjoks pule

– Dy patate të mëdha të ziera apo tri rriska bukë integrale

– 500g fruta organik

Pijet: çaj, kafe pa sheqer (nuk lejohen pijet freskuese apo alkooli)

Mund të hani sallatë të freskët me kastravecë apo lëng kastraveci mes shujtave tuaja.

Çdo herë që ndjeheni të uritur i konsumoni që të dyja. Sasia është e palimituar.

Menyja e dietës së kastravecit për një ditë

Mëngjes: Dy vezë të ziera dhe sallatë me kastravecë

Mes shujtave: Një mollë e madhe apo pjeshkë (më të vogla se 200 gramë)

Drekë: Bukë integral me sallatë kastravecëve

Mes shujtave: Lëng kastraveci

Darkë: Sallatë frutave (300 gramë)