Home Këshilla të ndryshme Dieta me grejpfrut

Dieta me grejpfrut

Dieta me grejpfrutTë hash grejpfrut është ide e mirë, por mund të mos jetë baza e duhur për një dietë të mirëfilltë.

Dieta me grejpfrut, që gjithashtu është quajtur Dieta Holliwood-it, gjendet mes nesh që nga 1950 dhe është e bazuar në të besuarit se enzimat që gjenden në grejpfrut mund të na ndihmojnë të djegim dhjamin kështu duke ofruar humbje peshe të shpejt.

Ata që e aplikojnë këtë dietë, mund të humbin deri në 4.5kg brenda 12 ditëve. Gjatë kësaj diete ju do të hani gjysmë grejpfruti (apo pini një gotë me lëngë grejpfruti të shtrydhur) para mëngjesit, drekës dhe darkës. Dieta me grejpfrut është plan me pak karbohidrate dhe e kufizuar në 800 kalori në ditë apo edhe më pak se aq. Një ditë tipike e dietës me grejpfrut mund të përfshij grejpfrut së bashku me vezë dhe proshutë për mëngjes, mish lope dhe sallatë për drekë dhe mish lope dhe sallatë për darkë.po ashtu, ata që mbajnë këtë dietë mund të pinë një gotë me lëngë domate apo qumësht të skremuar para se të flenë. Kafeja dhe çaji lejohen gjatë kësaj diete.

Po ashtu, inkurajoheni të pini shumë ujë, të mos hani mes vakteve (mëngjes deri drekë, drekë deri në darkë), të hani deri sa të ngopeni gjatë secilit vakt, të mos ushtroni gjersa jeni në dietë për shkak të kalorive të pakta që konsumojnë. Grejpfruti vërtet mund të ndihmoj në humbje peshe. Nëse ka diçka speciale në grejfrupt që ndihmon të humbni peshë kjo është akoma e panjohur, por ka disa dëshmi që tregojnë se grejpfruit mund të jetë pjesë e mirë e një plani për humbje peshe.

Mirëpo, dieta me grejpfrut ndalon shumë nga ushqimet e shëndetshme dhe lejon ushqimet e pashëndetshme dhe mungesa e një strukture te kjo dietë mund të ju bëjë të hani shumë më shumë proshutë dhe mishrave tjera me shumë dhjamë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Sallata marule, aleatja më e mirë për t’u dobësuar, lehtësuar stresin dhe për të fjetur 8 orë rresht

Është mbretëresha e sallatave, por është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i ushqyesve dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore: kjo është arsyeja pse sallata marule nuk duhet të mungojnë në dietën tuaj. Pavarësisht se konsumohet shpesh për dietë, sallata marule është në të vërtetë një ushqim me veti të shumta terapeutike. Sallata marule është në dispozicion gjatë gjithë vitit, me...