Dieta per kembe te renda dhe te lodhura

Sot do t’ju prezantojme nje dite te lokalizuar tek kembet. Femrave u ndodh shpesh te ndjejne kembet e lodhura dhe te renda.

Sigurisht qe ju nuk mund ta kuptoni kete si te vertete, natyrisht deri sa ta provoni ne trupin tuaj.

Kjo diete do t’ju ndihmoje per t’i dhene ndihme kembeve tuaja, ne radhe te pare do ju ndihmoje ne permiresimin e qarkullimit e cila eshte baza e gjithckaje, gjithashtu do te vereni se do te permiresohet estetikisht dhe paksimi i celulitit.

Cdo dite

Mengjesi: Caj ose kafe me biskota te thata, drithera ose biskota me integrale. Briosh dhe 200 gram fruta ne mes te mengjesit dhe ne mes te pasdites.

E hene

Dreka: Mocarela, perime te zgares, buke integrale.

Darka: Spageti me domate te fresketa, fileto vici, sallate me kerpudha dhe patate te ziera.

E marte

Dreka: Oriz me mish, patate te ziera

Darka: Proshute koto, sallate jeshile me kastraveca, buke gruri, ananas.

E merkure

Dreka: Supe perimesh, mocarela, buke integrale, banane

Darka: Njoki me pesto dhe bishtaja, rosto vici, miser, karrota

E enjte:

Dreka: Ravioli me spinaq dhe domate, gjoks pule me limon, karcof dhe koper, patate te ziera.

Darka: Supe perimesh, patellxhan, speca, qepe te pjekura, sallate frutash.

E premte

Dreka: Domate, bizele, karrota, miser dhe kastarveca, dy veze te ziera, buke integrale, ananas.

Darka: Spageti me krem qepe, karkaleca dhe patate ne avull, rukola.

E shtune

Dreka: Supe me drithera, fileto vici, sallate me kerpudha, panxhar.

Darka: Pice gruri me perime, sallate mikse dhe sallate frutash te kuqe.

E diele

Dreka: Mish lepuri me perime dhe patate te perziera me karrota.

Darka: Oriz me kerpudha, oktapod, patate dhe rukola.