Home Shëndetësi Dieta per lekure te bukur

Dieta per lekure te bukur

Ka  dieta te shpejta, dieta te reja e dieta te shendetshme, dieta te lehta,   dieta per lekure te bukur  e lloj lloj dieta te ndryshme.

Ekspertja dhe autorja e librit The Healthy Skin Diet (Dieta Per Lekure Te Shendetshme), Karen Fischer ofron top keshillat e saj per nje lekure te bukur.

Nje pamje e shendetshme eshte gjeja me e vlefshme qe mund te kesh. Lekura juaj nuk duhet te jete teper e yndyrshme apo e shtrenguar apo tejet e thare. Teni e lekures tuaj duhet te duket i rrafshet me shume pak ngjyre rose (faqekuqe!). Problemet e lekures mund te nderhyjne ne jeten e njerezve dhe ti pengojne ata te kenaqen me jeten e tyre pasi qe ka gjasa qe te bëhen te ndruajtur per shkak te lekures. Nje lekure e shendetshme ngrit vet-vlerësimin dhe knaqesin e jetës. Nje pamje e shendetshme eshte shenj qe rrjedha e gjakut me efikasitet po furnizon oksigjen dhe materie ushqyese ne shtresen e jashtme te lekures tuaj, dhe se sistemi limfatik ne mënyre adekuate po nxjerr jashtë qelizat e vdekura dhe plehrat tjera.

Kremrat per hidratim mund te bej lekuren ekstra te bute, por, një diet e shendetshme bene shume me shume. Dhuron energji dhe krijon trup te forte nga brenda jashte. Nuk eshte e thene qe te lindesh me gjen te ‘mirë’ të lekures: një lekure e bukure mund te krijohet nga nje diete dhe ky eshte lajm i mire per te gjithë ne. Duke u mundura qe te arrini te bëni lekuren tuaj te duket bukur per kohërat me diell, me poshtë po ju jap top 10 keshillat per nje lekure te bukure.

 

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...