Home Këshilla Seksuale Disa gjërat që gratë i fshehin nga burrat e tyre

Disa gjërat që gratë i fshehin nga burrat e tyre

Sinqeriteti dhe korrektësia në mes një burri dhe një gruaje, është shenjë e një lidhje të shëndoshë.

Por, thënë realisht, nuk ka grua që nuk fsheh diçka nga burri i saj. Yllpress.com para jush sjell gjërat më të shpeshta që gratë i fshehin nga burrat.

1) Dashuritë e mëparshme

Gratë, gjithmonë fshehin nga burrat e tyre të kaluarën seksuale, çastet intime me meshkujt tjerë, humbjen e virgjërisë dhe pretendimet e parealizuara ndaj meshkujve tjerë.

2) Vetëkënaqësia

Një studim i bërë kohë më parë ka treguar se 70% e femrave të cilat janë të martuara, rregullisht vetë-kënaqen edhe pse seksualisht janë të kënaqura nga partneri i tyre. Por, vetëm 1/3 e burrave kanë njohuri se gratë e tyre vetë-kënaqen.

3) Seksi i keq

Nëse një grua nuk është e kënaqur në shtrat, për këtë ajo do të drejtohet deri te mikeshat e saj, te nëna, motra apo koleget e punës. Seksi i keq me burrin që e duan, është shkak që ato të heshtin para tyre dhe të mos e shfaqin këtë brengë. Për këtë arsye, ato shpesh aktrojnë se janë të kënaqura.

4) Fantazitë seksuale

E saktë, gratë ndonjëherë fantazojnë për ndonjë të dashur të mëparshëm i cili ju ka ofruar momente të paharruara në krevat. Por, kuptohet se për këtë ato asnjëherë nuk i tregojnë burrit të tyre./Yllpress/

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...