Disa ide romantike per jeten ne cift

Me veren qe po iken ka ardhur koha te mendojme per dashurine me terma vjeshtore. Ndersa muajt e veres kane sjellur me to, takime te nxehta ne plazh, kercime te ashpra dhe mbremje plot me miq.

Per kete arsye nuk duhet te merziteni me ardhjen e vjeshtes dhe te bini ne kontakt me depresonin e shtatorit. Do te shikoni qe temperaturat e ulta sjellin me to mundesi takimesh, okazione argetimi per jeten ne cift.

E keni menduar ndonjehere te shkoni me ate te mblidhni kerpudha ose geshtenja? Ne Amerike eshte shume ne mode mbledhja e molleve midis aktiviteteve te preferuara te ciftit , por tek ne ne pergjithesi shkon me mire nje shetitje e bukur ne vende te qeta, duke marre gjithashtu me vete gjera per ne ngrene. Pyjet ofrojne mundesi eskursionesh romantike, ne mes te barit te gjelber dhe me ajer te paster.

Gjithashtu nje shetitje e gjate ne mal, pergjate lumit, domethene ne mes te natyres per te marre ajer te paster dhe te ndani momente mireqenieje.
Gjithmone nese behet fjale per aktivitetet qe duhet te ndani me partnerin tuaj ,per ti dhene nje freski lidhjes tuaj vlejne dhe eskursionet ne qytete te tjera.

Pa ekzagjeruar do t’ju mjaftonte nje dite; do te ishte shume mire te shkonit ne nje qytet qe nuk keni vizituar dhe qe keni degjuar qe eshte i bukur.Me pas mund te kaloni naten ne nje hotel te vogel ose te ktheheni ne shtepi pasi keni ndare nje dite te bukur.

Si perfundim dhe nje gje tjeter vlen per ato qe ndodhen ne nje lidhje; nese jashte bie shi , ajri eshte bere papritmas shume i ftohte dhe juve ju ka kapur ai moment pertacie dimerore edhe pse mund te jete shtator. Cfare eshte me romantike qe te kaloni pasditen me ate, te mbuluar me batanije dhe duke pare nje film te bukur./IKUB/