Home Këshilla Seksuale Disa menyra per te joshur nje mashkull

Disa menyra per te joshur nje mashkull

Disa menyra per te joshur nje mashkullMegjithese njerezit jane shume te ndryshem nga njeri-tjetri, ka disa pika te perbashketa qe vlejne pak a shume per te gjithe.

Kur behet fjale per te joshur nje mashkull, femrat jane te gatshme te bejne cdo gje. Por ka disa gjera qe ato ndoshta nuk i dine. Ja disa sekrete per te joshur nje mashkull, fakte surprizuese te cilave ata nuk i rezistojne dot:

Atij i pelqejne femrat qe shijojne ushqimin

Po, meshkujt nuk i pelqejne femrat qe bejne kaprico ne ushqim apo qe hane vetem sallate per te ruajtur linjat e tyre. Femrat qe nuk krijojne shume probleme duke ngrene nje darke, por i shoqerojne meshkujt dhe ndajne te njejtat shije me to, jane me terheqese. Sipas meshkujve, entuziazmi per ushqimin reflektohet edhe ne shtrat.

Atij i pelqejne femrat qe nuk jane fanatike te rregullave

Meshkujt nuk i terheqin femrat “perfekte”, qe duan gjithcka ne rregull. Atyre u pelqen pak rremuja, ne dhomen e gjumit, kur gatuan ne kuzhine etj. Sepse kjo tregon qe ato nuk e vrasin mendjen dhe kjo te shtyn te shijosh momentin pa u menduar shume per pasojat. Sipas Dr. Kerner, femrat sduhet te humbasin shume kohe duke vrare mendjen se cfare te veshin. Nje pale pantallona te shkurtra dhe nje bluze e rastesishme jane nje “look” shume terheqes per meshkujt.

Atij i pelqejne ato kilet e teperta

Me siguri qe keni degjuar qe meshkujt pelqejne femrat me forma, po ato kilet e teperta per te cilat po stermundoheni ne palester? Ka shume mundesi qe edhe ato, ti pelqejne partnerit tend. Sipas psikologeve te Universitetit te Texas, ka nje arsye biologjike pse meshkujve i pelqen kjo gje. Ata ne menyre te pandergjegjshme zgjedhin femra te mbushura, sepse ato te krijojne pershtypjen qe jane femra shume kreative dhe pasionante.

Atij i pelqen kur ti flet per dicka qe e ke shume pasion

Nje mashkull edhe pse ndoshta nuk ndan te njejtin interes me ty, e terheq menyra se si femra flet me aq pasion per dicka qe pelqen. Ai e vlereson femren e zgjuar, interesante dhe qe i perkushtohet pasioneve te saj pavaresisht nese i pelqen partnerit apo jo.

Atij i pelqen kur luan me floket e tij

Po, meshkujve nuk i pelqen te preken vetem ne zonat erogjene, por ata adhurojne kur ju luani me floket e tyre. Koka pergjithesisht neglizhohet ne intimitet, por prekjet e saj mund te rezultojne ne eksitim. Kjo eshte nje menyre per te treguar qe ju e deshironi ate aq sa ai ju deshiron juve.

Atij i pelqen kur e “teproni” ndonjehere

Ka raste kur ju shpetojne fjale te cilat edhe pse nuk jane shume te hijshme per nje femer, e joshin shume mashkullin. Te degjosh nje femer qe i shpeton nje fjale e piste, I shton adrenalinen meshkujve. Por kjo eshte pozitive nese ndodh rastesisht dhe nuk perseritet, perndryshe ka efekt te kundert dhe duket vulgare.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...