Home Këshilla për Prindër Disa mënyra popullore për t`ia ndalur temperaturën fëmijës

Disa mënyra popullore për t`ia ndalur temperaturën fëmijës

Disa mënyra popullore për t`ia ndalur temperaturën fëmijësËshtë mirë që fëmija juaj të konsumojë sa më pak ilaçe andaj ju kemi sjellë disa mënyra popullore për t`ia zbritur temperaturën fëmijës tuaj.

Patate në çorapet e fëmijës

Lani një patate, qërojeni në feta dhe futeni brenda në çorapet e fëmijës dhe më pas vishjani.

Raki

Holloni një filxhan të vogël raki me një sasi të barabartë të ujit. Lagni një napë në këtë përzierje dhe e vendosni atë në këmbët e fëmijës për 5 minuta. Një napë tjetër me lëng limoni mund t’ia vendosni fëmijës dhe në ball.

Bëni një dush të ngrohtë fëmijës suaj

Jepini shumë lëngje fëmijës

Nëse fëmija juaj është më i vogël se 3 muaj dhe ka ethe, ju duhet të telefononi mjekun menjëherë.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...