Home Këshilla të ndryshme Doktorët: Letrat higjienike nuk duhet të përdoren!

Doktorët: Letrat higjienike nuk duhet të përdoren!

Doktorët japin alarmin për shëndetin tuaj.

Ata thonë se letrat higjienike nuk duhet të përdoren, njofton Klan Kosova.

Ekspertët kanë bërë me dije se përdorimi i letrës higjienike nuk pastron siç duhet, madje mund të shkaktojë probleme shqetësuese për shëndetin tonë.

Pastrimi nga jashtë dhe përdorimi i tepruar i letrës higjienike, mund të shkaktojë çarje anale dhe shërimi mund të zgjasë 8 deri 12 javë. Madje kjo, mund të çojë edhe deri tek hemorroidet.

Përveç kësaj, një tjetër rrëzik është mundësia e infeksionit urinar që mund të paraqitet si pasojë e bakterieve.

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...