Home Modë & Estetikë Doni buzë të trasha ja zgjidhja

Doni buzë të trasha ja zgjidhja

Doni buzë të trasha ja zgjidhjaA jeni lodhur çdo ditë duke parë vetën në pasqyre dhe nuk ju pëlqen forma e buzëve, por në të njëjtën kohë hezitoni të bëni ndërhyrje kirurgjike. Mos u shqetësoni sepse grupi “Maniakët e grimit” kanë një këshillë për ju, transmeton Sovrani.info.

Ja ku e keni recetën për rritjen e buzëve në mënyrë natyrale:

vazelinë
vaj kanellë
buzëkuq

Merrni një kavanoz të vogël dhe vendosni një lugë vazeline në të. Shtoni 2 – 5 pika vaj kanellë. Sipas dëshirës mundeni ta përzini pak buzëkuq në masën e krijuar për ngjyrë., tregojnë maniakët. Por në këtë recetë duhet të keni kujdes, sepse sipas “Maniakëve të grimit”, vaji i kanellës djegë shumë, prandaj në fillim përdorni më pak pika.

Dhe nëse doni që kjo këshillë të ketë efektin e saj lyeni buzët çdo natë para gjumit, dhe besoni do të zgjoheni me buzë seksi.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...