Home Këshilla të ndryshme Doni të lini duhanin? Provoni një vit cigare elektronike

Doni të lini duhanin? Provoni një vit cigare elektronike

Cigaret elektronike janë shumë efektive për të ndihmuar lënien e duhanit, sugjeron një studim

Një eksperiment zbuloi se 18 për qind e duhanpirësve që i përdorën ato, ia dolën për të lënë cigaren pas një viti.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...