Home Modë & Estetikë E bardha, “in”, kudo dhe përherë

E bardha, “in”, kudo dhe përherë

Kombinimet në të bardha janë ideale për të gjitha stinët e vitit, sepse sjellin freskinë, përderisa yjet i veshin në tepihun e kuq pothuajse për çdo ditë.

Aktorja e njohur Anne Hathaway në fustanin e gjatë të shtëpisë së modës “Prabal Gurung” ka zbuluar stilin e përsosur të flokëve për t’u paraqitur në rolin e ‘femrës mace’ në filmin e ri për Batman.

Për bukuroshen Blake Lively, e bardha do të thotë të jesh ‘in’ kudo dhe përherë. Ajo për një takim pune ka përzgjedhur një fustan elegant nga shtëpia e modës “Marchesa”.

Manekinia dhe aktorja Rosie Huntington-Whiteley, fustanin e bardhë nga shtëpia e modës “Max Mara” e ka kombinuar me motive kafshësh. /Telegrafi/

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Femrat që kanë këto inde në gjoks rrezikohen nga kanceri

Si mund ta verifikoni a jeni të rrezikuara? Agjencia e ushqimit dhe e pijeve ka propozuat që gjatë kontrollit në mamograf të fokusohen në rrezikun nga kanceri i gjirit ndaj të cilit deri tani pothuajse askush nuk i ka kushtuar kujdes – a kemi dendësi të vogël apo të madhe të indeve në gji. Gjinjtë e forta me inde të dendura...