Home Këshilla të ndryshme E lau fytyrën me kafe për 7 ditë rresht, rezultatet i habitën...

E lau fytyrën me kafe për 7 ditë rresht, rezultatet i habitën të gjithë

Nëse keni shpenzuar ndonjëherë kohë duke përdorur internetin, ndoshta keni parë shumë produkte për pastrimin e fytyrës, shenjat e zeza, ne kemi ilaçin e duhur për ju, që do t’iu shpenzojë pak kohë.

Filaxhani i kafesë tuaj zakonisht njihet si një element i rëndësishëm i rutinës suaj në mëngjes. Megjithatë, disa argumentojnë se kafeja mund të jetë e efektshme për trajtimin e shumë kushteve të fytyrës, transmeton Gazeta Shneta.

Domethënë kafeja mund të zvogëlojë inflamacionet, duke u bërë aq efektive sa aspirina. Përveç kësaj, mund të zvogëlojë rrathët e errëta poshtë syve, ku kjo do të ndihmojë në reduktimin e mbledhjes së gjakut nën sy, të cilat zakonisht shkaktojnë rrathë të errëta. Gjithashtu ky trajtim do t’ju ndihmojë t’i thyeni depozitat e yndyrës nën sipërfaqen e lëkurës.

Kjo vajzë e dokumentoi trajtimin 7-ditorë të kafesë dhe siç mund të shihni në fotografi, rezultatet janë më se të dukshme.

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...