Edhe farat e koprës hidratojnë

Kopra, jo vetëm që mban gojën e freskët pa ushqimit, por edhe është hidratues i mirë për lëkurën e thatë.

Përgatitni çaj nga një lugë fara të koprës në një gjysmë gote ujë. 10 minuta lëreni, çajin e fituar lëreni të ftohet.

Pasi të ftohet, një lugë nga çaji përziejeni me një lugë tërshëre të qulltë dhe një lugë mjaltë.

Vendoseni në fytyrë dhe lëreni të veprojë 20 minuta, pastrojeni me ujë të vaktë, pastaj me të ftohtë. /Telegrafi/