Home Këshilla të ndryshme Edhe kështu mund ta përdorni aspirinën

Edhe kështu mund ta përdorni aspirinën

A keni menduar ndonjëherë nëse aspirina mund të përdoret për ndonjë gjë tjetër përveç për të lehtësuar dhimbjet?

E pra, ky ilaç i zakonshëm ka një mori të përdorimesh që shumica e njerëzve nuk i dinë.

Lexoni më poshtë cilat janë ato:

Heqin aknet

Ju ndihmon kur ju kafshojnë insektet

Redukton pikat e lëkurës

Heq zbokthin

Eliminon kallot në këmbë

Riparon flokët e dëmtuara

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...