Home Këshilla të ndryshme Edhe sa kohë i duhet diellit të perëndojë? Ja truku që ju...

Edhe sa kohë i duhet diellit të perëndojë? Ja truku që ju jep përgjigjen!

Nëse tanimë jeni me pushime dhe ju duhet të llogarisni sesa kohë i duhet diellit të perëndojë, ndiqni këtë veprim të thjeshtë për të marrë përgjigjen.

Mbajini gishtat dhe vendosni dorën tuaj në mënyrë që dielli “të qëndrojë” në gishtin tuaj të indeksit. Tani numëroni numrin e gishtërinjve në vijën e horizontit. Secili prej gishtërinjve përfaqëson rreth 15 minuta deri në perëndim të diellit.

Ndajeni këtë truk edhe me të tjerët. Fotoja do ju ndihmojë së tepërmi me pozicionin ekzakt të dorës.

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...