Eleminoni pikat e zeza në hundë për vetëm tre minuta

A dëshironi të pastroni fytyrën tuaj përgjithmonë?Ka mënyra të ndryshme për të bërë fytyrën tuaj të pastër nga pikat e zeza.

Përdorimi i sodës së bukës është një mënyrë popullore e pastrimit të njollave dhe plagëve pa pasur efekte anësore.

Ju mund të përzieni granula natriumi me ujë për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës nga fytyra, pa ndonjë inflamacion të shkaktuar gjatë aplikimit, transmeton lajmi.net

Përzieni dy tre lugë çaji sodë buke me ujë dhe do të fitoni një përzierje të qëndrueshme.

Bëni masazh lëkurës në fytyrën tuaj, me fokus vendet ku keni njolla dhe plagë.

Vazhdoni 1-2 minuta me mazash dhe mbajeni kështu për disa minuta.

Lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë dhe më pas aplikoni krem natyral, preferohet vaj ulliri.

Praktikojeni këtë proces dy-tre herë gjatë javës.