Home Këshilla të ndryshme Eliminoni shenjat nga trupi me këtë maske të thjesht

Eliminoni shenjat nga trupi me këtë maske të thjesht

Eliminoni shenjat nga trupi me këtë maske të thjeshtShumica e shenjave në lëkurë shkaktohen si rezultat i operimeve, plagëve apo djegieve.

Shumë nga këto shenja janë dëm i përhershëm i lëkurës dhe çdo person ka nivel të ndryshëm nga tjetri kur është fjala për tolerimin e këtyre, transmeton Telegrafi.

Ditëve të sotme ka me qindra trajtime për këtë dukuri, duke filluar nga ilaçet natyrale e deri tek ndërhyrjet kozmetike.

Por, edhe përse shumica e njerëzve vendosin t’i nënshtrohen ndërhyrjeve, më mirë është t’i provoni trajtimet natyrale.

Ilaçi që do t’jua prezantojmë në këtë artikull, është shumë i lehtë për t’u përgatitur dhe jashtëzakonisht efektiv.

Përbërësit:

– ¼ e gotës gjalpë e kakaos

– ¼ e gotës vaj kokosi

– Një lugë gjelle mjaltë

– Katër pika vaj natyral livando

Fillimisht vajin e kokosit e vendosni në një tas për zierje dhe e futni në furrë për t’u nxehë.

Posa të shkrihet vaji i kokosit, i shtoni të gjithë përbërësit tjerë dhe me një lugë të drurit e përzieni derisa të fitoni produktin.

E lini produktin të ftohet dhe e vendosni në frigorifer për 20 minuta.

Para se ta aplikoni këtë krem, është e rëndësishme ta pastroni zonën e caktuar dhe procedurën e përsëritni dy herë në ditë, çdo ditë, një herë në mëngjes dhe njëherë në mbrëmje.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...