Home Këshilla të ndryshme Farat që shërojnë kancerin

Farat që shërojnë kancerin

Farat që shërojnë kancerinNjerëzit konsumojnë fara të ndryshme, e shumë prej tyre janë jashtëzakonisht të shëndetshme. Megjithatë, disa prej tyre dallohen për karakteristikat shëruese

Edhe pse të gjitha kanë vlerat e tyre ushqyese, sipas ekspertëve, në vend të parë janë farat çia. Ato gjenden në krye të listës së ushqimeve me materie të vlefshme ushqyese e më pas vijnë farat e kërpit, farat e lirit dhe të susamit

Farat çia
Çia është bimë nga Meksika dhe Guatemala, por edhe nga anët e tjera tropikale të botës. Fibra ka 10 herë më shumë sesa orizi, mbron nga dhimbjet në nyja, ndihmon në humbjen e peshës dhe mbron nga diabeti dhe sëmundjet kardiovaskulare. Farat çia janë ushqim i rrallë që përmban pothuajse raportin ideal të acideve yndyrore Omega-6 dhe Omega-3. Nuk përmbajnë luten, kështu që janë shumë të mira për personat që kanë probleme me zorrët. Fara e kësaj bime ka 2.5 herë më shumë proteina sesa fasulja, 3 herë më shumë antioksidues sesa boronica, 3 herë më shumë hekur sesa spinaqi, 15 herë më shumë magnez sesa brokoli, 7 herë më shumë vitaminë C sesa portokalli dhe 8 herë më shumë acide yndyrore Omega-3 sesa salmoni.

Farat e kërpit
Bëhet fjalë për një ushqim që ndihmon për të mbijetuar. E ndihmon sistemin e imunitetit edhe te sëmundjet e rënda, siç është tuberkulozi, shpejton shërimin e plagëve pas ndërhyrjeve kirurgjike, e farat e kësaj bime janë të mira edhe për zemër dhe enë të gjakut, kanë raport ideal të acideve yndyrore Omega-6 dhe Omega-3 (3:1).

Liri
Një studim ka zbuluar se te kafshët eksperimentale farat e lirit e bllokojnë rritjen e qelizave të tumorit, e munden edhe ta reduktojnë paraqitjen e tyre te njerëzit. E ndalin rritjen e shtypjes së gjakut dhe e reduktojnë oreksin. Përmbajtja e fitoestrogjenit e stabilizon ekuilibrin hormonal, ndërsa përqindja e lartë e fibrave e ulë nivelin e kolesterolit në gjak. Si ilaç këtë lloj të farës e ka rekomanduar edhe Hipokrati.

Susami
Sezamina nga susami ka ndikim shërues, pasi parandalon dëmtimin e mëlçisë me oksidim. Farat e susamit, nga të gjitha llojet e farave, kanë përmbajtjen më të lartë të fitosteroleve, që kanë strukturë kimike pothuajse identike si kolesteroli dhe në të ushqyer reduktojnë përqindjen e kolesterolit që rrjedh nga ushqimet me origjinë nga kafshët. Pasojë e kësaj është reduktimi i gjasave për t’u sëmurë nga kanceri. Përmbajnë më shumë kalcium sesa qumështi, mangan dhe bakër, zink dhe vitaminë B-1. Sezamina dhe sezamolina nga grupi i lignaneve e ulin kolesterolin dhe shtypjen e gjakut. Pasi janë të pasura me vitaminë E, e stimulojnë prodhimin e hormoneve të

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...