Home Shëndetësi Farërat e lirit

Farërat e lirit

Farat e lirit janë pranuar universalisht si burimi më i mirë vegjetarian e anti-inflamator acideve omega-3 yndyrore, dhe hulumtimet kanë treguar se profili unik ushqyes i lirit mund të ndihmojë në rregullimin e hormoneve, për të përmirësuar shëndetin e lëkurës dhe madje edhe të mbrojtur kundër sëmundjeve të zemrës. Farat e lirit janë veçanërisht të pasura me acid një zinxhir i shkurtër omega-3 yndyrore të quajtura ALA (acid alfa linolenic).

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Si të shpëtoni nga puçrrat e vitheve

Gjatë ditëve të nxehta të verës, shumë femra përballen me akne rreth vitheve. Shumica prej nesh nuk e kemi idenë se pse ato ndodhen aty. Ja disa nga mënyrat me anë të të cilave, ju mund të shpëtoni nga to: Bëni dush pas çdo stërvitjeje Është shumë e rëndësishme, që menjëherë pas aktiviteteve fizike të bëni dush! Së pari duhet të...