Home Këshilla të ndryshme Farmacistët dhe mjekët e fshehën deri sot: Ja fruti që kuron kancerin

Farmacistët dhe mjekët e fshehën deri sot: Ja fruti që kuron kancerin

1Një numër shumë i madh ekspertësh thonë se ky frut është shumë potencial. Më i rëndësishëm është fakti se është 10.000 herë më efektiv se çdo trajtim tjetër.

Për fat të keq mrekullitë që ky frut posedon janë mbajtur sekret nga kompanitë më të mëdha farmaceutike botërore sepse në këtë mënyrë ato rritin fitimet e tyre dhe shesin produktet mjekësorë.

Fruti i njohur si Guanabana rritet në një pemë të vogël të ngjashme me një shkurre, frutat janë të ëmbla dhe me kokërr të madhe dhe mund të konsumohen të papërpunuara ose të përpunuara si pije, smoothie ose lëngje të ndryshme.

Kjo pemë mund të mbillet në kopsht dhe lëngu i saj parandalon kancerin. Gjithashtu është e rëndësishme se Guanabana nuk ka efekte anësore si kimioterapia. Besohet gjithashtu se është mjaft efektive jo vetëm në luftën kundër kancerit dhe në përfitime të ndryshme shëndetësore.

Ky frut ka në brendësi elementë shumë herë më të fuqishëm se antibiotikët dhe ka veti antiparazitare dhe antibakteriale. Guanabana mund të trajtojë çrregullimet e nervave, depresionin, stresin dhe rregullon nivelet e tensionit të gjakut.

Në 5 vitet e fundit më shumë se 20 teste laboratorike kanë treguar se ekstraktet e Guanabanës kanë efekt në eleminimin e qelizave kancerogjene në 12 lloje të kancerit si ai ovarian, kanceri i prostatës, i mushkërive etj.

Elementët e mrekullueshëm të këtij fruti ndalojnë rritjen e qelizave kanceroze 10000 më sumë se Adriamicina që njihet si një medikament i kimioterapisë.

Gjëja më e rëndësishme e këtij fruti është se nuk ndikon në shëndetin e askujt, por vetëm shkatërron qelizat kancerogjene, jo si trajtimet e tjera kundër kancerit.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...