Home Modë & Estetikë Flokë me maja të dyfishta

Flokë me maja të dyfishta

Flokë me maja të dyfishtaAto qe e ndjen me shume problemin e majave te dyfishta jane floket e dobet dhe delikat, te cilet keputen ne ekstremitet, aty ku keratina qe mbulon dhe mbron floket redukton fuqin e saj.

Nese keni probleme me majat e dyfishta ja disa keshilla te pershtatshme per ju:

Prisni majat e flokeve 1-2 cm per ti eleminuar ato, por ky eshte nje problem nje zgjidhet vetem per pak kohe.

Para se te lani floket perdorni nje maske me produkte specifik per te trajtuar majat e dyfishta dhe lereni te reagoje per 10 minuta.

Perdorni shampo te indikuar per te perforcuar majat e flokeve ose nje shampo delikate, te pasur me ingredient ushqyes dhe hidratant.

Mos harroni te aplikoni balsam pas cdo larjeje, pasi me aksionin e tij hidratant, ushqyes eshte nje ” terapi” shume e mire per floke delikate dhe ndihmone per te vonuar formimin e majave te dyfishta.

Perpara se te thani floket rregulloni tharesen ne temperaturen me te ulet dhe mundohuni qe ta mbani ne drejtim me rrenjen e flokeve.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...