Home Modë & Estetikë Floke te kuqe: per ti pasur te shkelqyeshem

Floke te kuqe: per ti pasur te shkelqyeshem

Floke te kuqe: per ti pasur te shkelqyeshemKush i ka floket e kuqe e di mire se sa e veshtire eshte kjo ngjyre per tu mbajtur gjithemone e shkelqyeshme dhe perfekte. Ja perse kujdesja duhet ti shkoje me shume ngjyres.

Evitoni ato shume te erreta te cilat variojne tek  reflekset vjollce. Mos harroni se kur lyeni floket me te kuqe, eshte shume e veshtire te ktheheni prapa.

Kjo tip ngjyre i shkon per shtat atyre qe e kane lekuren e bardhe. Kujdes per kujdesin e tyre. Floket e kuq per te qene me te vertet te bukur, duhet te jene gjithemone te shkelqyeshem.

Maska, shampo apo produkte te tjera duhet ti perdorni me kujdes per te pasur rrezultatin e deshiruar.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Pse duhet t’i konsumojmë hithrat?

Hithra rekomandohet për trajtimin e disa sëmundjeve dhe është një nga bimët natyrale medicinale më të zakonshme. Hithrat që rriten dhe nisin të lulëzojnë nga stina e pranverës e deri në vjeshtë janë shumë të dobishme për shëndetin e përgjithshëm. Po ashtu, nëse nuk e keni ditur, hithra përdoret edhe për masazh kundër dhimbjeve reumatike, gjë që nisi të përdorej fillimisht...