Home Modë & Estetikë Floke te shendritshme

Floke te shendritshme

Floke te shkelqyeraTe kemi floke te shendetshem, te fort dhe te shndritshem? Per shume femra mund te jete vetem nje enderr: ne fakt duhet te perballen me majat e dyfishta, floke qe keputen dhe te thate.

Per floke te shendetshme te forta me se shumti dhe me i mire eshte vaji i ullirit, mund te perdoret ne  mbremje perpara se te flini, apo duke i krehur floket me nje kreher me dhembe te medhenj.

Pastaj ne mengjes lani floket me nje shampo delikate.

Ndersa per floket me yndyre eshte e rendesishme te perdorni nje shampo me perberje astrogjenesh, te cilen mund ta beni edhe ne shtepi.

Per shampon me rozmarin ju nevojitet 20 ml shampo neutro, 1 e verdhe veze, 7 pika vaj rozmarine: ingredientet perzihen se bashku deri sa te keni nje perberje kremoze per te lare floket.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Mishi i kuq nxit kancerin e zorrëve

Konsumimi i përditshëm i mishit të kuq apo të përpunuar, edhe në sasitë më të vogla, mund të rritë rrezikun e sëmundjeve të rënda të stomakut. Një studim gjashtëvjeçar i Universitetit të Oksfordit me pjesëmarrjen e rreth gjysmë milion grave dhe burrave anglezë të moshës 40 deri 69 vjeç ka treguar se dietat me bazë mishin e kuq shtojnë me...