Home Modë & Estetikë Floke te shkurter

Floke te shkurter

Floke te shkurterFloket e gjate kane qene simbol i sensualitetit per shume kohe, sidomos ne vitet 60’/70′.

Por edhe floket e shkurter, te thjeshte dhe praktik, kane fuqine e tyre te sensualitetit. Floket e shkurter ne vecanti u shkojne atyre njerzve qe kane formen e fytyres ovale ose kuadrate.

Edhe pse jane te shkurter, keni shume mundesi per ti ndryshuar ato here pas here, mjafton vetem te jeni kreativ, pasi eshte pikerisht kjo gje qe i ben floket e shkurter sensuale dhe shume femeror.

Produkte per stilimin e tyre mund ti gjeni te shume llojshem, mjafton qe ju te modeloni floket tuaj ne menyren me sensuale qe te jet e mundur.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...