Flokët me yndyrë, ja çfarë duhet të bëni…

floket

Flokët e yndyrshme janë problemi numër një  për çdo femër. Nëse keni dëshirë të keni flokë të shëndetshëm dhe jo që bëhen direkt me yndyrë.

Merrni disa pika lëng limoni dhe i përzieni me një gotë kos natyral me 0% yndyrna.

E përzieni masën, dhe e aplikoni vetëm mbi rrënjën e flokut. E mbani për 15 minuta. Pastaj e lani kokën si zakonisht me shampo dhe me krem.

Këtë maskë duhet ta përdoni çdo tre ditë për 4 javë rresht.