Home Modë & Estetikë Fustanet me lule në trend këtë sezon

Fustanet me lule në trend këtë sezon

Të gjithë prej nesh kemi nevojë për dy ose më tepër fustane të tilla me detaje lulesh në jetën tonë…

Ka shumë mënyra për të kombinuar veshjet me detaje florale andaj edhe shihni raportin tonë të tendencave të fundit të modës se cilat stile do të dominojnë në sezonin e ardhshëm.

Stilet kazuale apo rastësore gjithnjë janë një investim shumë i zgjuar, por të gjitha këto mund t’i kombinoni me një xhaketë lëkure për fundjavë, printe të ndryshme me forma abstrakte, që mund të shihen kudo nëpër pasarelat e modës dhe përbëjnë një nga preferencat e Valentino-s dhe Gucci-t.

Për më tepër, këto modele florale mund të shihen edhe në fustanet me materiale të lehta rrëshqitëse, prej mëndafshi si dhe frymëzimi nga stili boho – të gjitha këto trende që do dominojnë gjatë kësaj vere, shkruan femra.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...