Home Këshilla të ndryshme Futini këmbët në qumësht e sodë buke – rezultatet mahnitëse

Futini këmbët në qumësht e sodë buke – rezultatet mahnitëse

Shumë gra kanë problem me thembrat e tyre që u thahen shumë e më pas edhe çahen.

Por nuk duhet të paguani shuma të majme parash për të pasur këmbë që duken bukur. Mund ta bëni vetë tretmanin tuaj në shtëpi me kosto minimale, në vend se të shpenzoni para të majme nëpër sallone të bukurisë.

Më poshtë keni një metodë krejtësisht natyrale dhe shumë efektive që ndoshta edhe mund të duket e çuditshme, transmeton Klan Kosova.

Në një enë përzieni gjysmë litri qumësht dhe 2-3 qese sodë bikarbone ose ndryshe e njohur si sodë e bukës.

Lërini këmbët tuaja të qëndrojnë në këtë përzierje dhe do të mahniteni me rezultatet!

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...