Home Modë & Estetikë Fytyra pa qeska, ëndërr e secilës femër

Fytyra pa qeska, ëndërr e secilës femër

Qeskat në fytyrë paraqesin një ankth të vërtetë për secilën femër. Ja si të luftohen dhe të mposhten ato. Që në mëngjes, në shikimin e parë, në pasqyrë vëreni qeskat e errëta në fytyrën tuaj.

Shumica i konsideron si një ankth dhe kanë të drejtë, sepse shkatërrojnë bukurinë. Shumica shpenzojnë një pasuri të tërë në kremra të ndryshme, pudër, korrektorë dhe preparate për t’i mbuluar ato.

Por, tretmanët e tillë në të shumtën e rasteve nuk kanë sukses dhe, me gjithë përkushtimin tuaj, qeskat edhe më tutje janë të pranishme në fytyrën tuaj. Në vazhdim ju sjellim disa këshilla me ndihmën e të cilave njëherë e përgjithmonë do ta zgjidhni problemin e qeskave në fytyrë.

 

Uji – është një segment shumë i rëndësishëm në luftimin e qeskave, marrë parasysh se largon helmet nga organizmi ynë. Tash shumica e nejçëve po harrojnë rëndësinë e ujit, duke e konsumuar atë në sasi fre të vogla. Brenda një dite të vetme do duhej të konsumonit 2 deri 3 litra ujë të pastër.

 

Shpëlarja me vaj luledielli – është një terapi e vjetër, rreth 5000 vjet, por që sjell rezultate të shkëlqyeshme. Në mëngjes merrni një lugë vaj luledielli e përzieni në gojë për rreth 15-20 minuta. Më pas, hidheni vajin, pastroni dhëmbët dhe gojën mirë për t’i pastruar dhëmbët krejt në fund. Ekspertët kanë vërtetuar se bima e lulediellit mundet të nxjerrë rreth 90% të substancave radioaktive nga trupi. Kjo terapi pos se largon helmet nga trupi, po ashtu nxit detoksimin e gjithë organizmit, largon aknet, të cilat janë një vrasës i bukurisë.

 

Ushtrimet e frymëmarrjes – janë ilaç i mirë për shëndetin në përgjithësi. Pa marrë parasysh pse ju shfaqen qeskat dhe cilat janë arsyet, ushtrimi në për frymëmarrje të thellë kanë edhe efektin e vet.

 

Flini mjaftueshëm – Gjumi është i nevojshëm për secilin person, përderisa pagjumësia mund të jetë njëri ndër shkaktarët që kontribuon në shëmtimin e fytyrës dhe bukurisë suaj, pasi që si pasojë e pagjumësisë shfaqen qeskat në fytyrë. Kështu që në vend se të hidhni paratë tuaja në tretmanë dhe preparate për t’i fshehur qeskat, ndryshoni stilin tuaj të jetesës. Rezultatet shumë shpejt do të jenë të dukshme.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...