Home Teknologji Internet Google Music Store brenda javësh

Google Music Store brenda javësh

Para disa ditësh, ju e keni pasur rastin të lexoni për dyqanin e ri virtual të Google, Google Music Store, i cili sipas disa njoftimeve thuhet se do të lansohet online brenda dy javëve të ardhshme.

Së fundmi, edhe vetë Google e ka konfirmuar lajmin se është duke punuar në shërbimin e saj personal të muzikës, për të cilin ka thënë se do të jetë një “shkundje”, ndërsa analistët e përkthejnë këtë me një lloj shërbimi i cili do tu mundësojë përdoruesve të shpërndajnë muzikën e tyre të preferuar.

Tani, sipas WSJ thuhet se Google është duke u përgatitur të lansojë Google Music Store, dhe se një gjë e tillë mund të ndodhë brenda këtyre dy javëve të ardhshme.

Në anën tjetër, merret vesh se Google ende është duke negociuar me produksionet muzikore për të shtuar sasinë e muzikës të cilën ajo do ta ofrojë në shërbimin e saj të ri.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...