Home Modë & Estetikë Grate një raport të vështirë me barkun

Grate një raport të vështirë me barkun

Grate një raport të vështirë me barkunSipas disa statistikave të kryera kryesisht ne vendet mesdhetare, një në dy gra barkun e madh e kan problemin kryesor të trupit.Barku është një pjesë shumë e urryer nga gratë.

Pas barkut,nje problem tjeter jane kembet, vithet, hunda, gjoksi, floket, duart dhe fytyra.

Shqetesues barku eshte kur ka fryrje, qe lidhet me nje menyre jo korrekte te te ushqyerit, edhe pse mund te ndiqen dieta te shumellojshme.

11 milione gra kane shqetesim per fryrjen e barkut dhe e kane shume te veshtire ta heqin kete problem, qe vjen edhe si pasoje e ankthit dhe stresit.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...