Home Modë & Estetikë Hapni shikimin me makeup

Hapni shikimin me makeup

Hapni shikimin me makeupMakeup-i mund te beje me te vertet mrekulli: korigjon parregullsite  dhe deri tek modifikimi i portretit. Ja perse cdo femer duhet te njohe sekretet e makeup-t per te armonizuar portretin e saj.

Edhe difektet e syve mund te korigjohen ne menyre shume efikase. Pikesepari mendoni per qeskat e syve: nje shikim i lodhur mund te korigjohet me fondotinte apo korrektor.

Syte te cilet jane shume afer korigjohen me nje makeup i cili nenvizon pjeset qendrore te syve. Nese jane shume te larget, eshte e nevojshme te erresoni cepin e brendshem.

Problem shume i pergjithshem per syte e vegjel te cilet korigjohen me aplikimin e nje lapsi te bardhe apo me nje ngjyre te celur ne vijen e brendeshme.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...