Home Këshilla të ndryshme Hiqni pikat e zeza nga hunda me vetëm tri veprime!

Hiqni pikat e zeza nga hunda me vetëm tri veprime!

Hiqni pikat e zeza nga hunda me vetëm tri veprime

Shumica e femrave kanë problem me mitisera në hundë dhe përdorin grupe të ndryshme pilingu për t’i hequr qafe ato.

Kjo me siguri është mënyra më e sigurt dhe më e lirë që vetëm me tri veprime të liroheni nga mitiserat. Ja se si.

Valoni ujin dhe pravullojeni fytyrën sapo ta keni larë mbi një enë me ujë të nxehtë më së shumti 10 minuta, transmeton Telegrafi.

Mos harroni që për këtë metodë pastrimi është e domosdoshme të mbuloni kokën me peshqir, në mënyrë që avulli të shkojë drejtë në fytyrë.

Ajo që pason është pastrimi i pjesëve të hundës me piling të bërë nga një lugë e vogël sodë bikarboni dhe një luge të vogël uji. Bëni masazh hundës me këtë tretje 3-5 minuta, dhe pastaj lajeni fytyrën me ujë.

Për finale ju duhet një e bardhë e trazuar e vezës, të cilën e vendosni në pjesën e hundës dhe përreth saj dhe e mbuloni pjesën e lyer me një shirit të prerë të letrës higjienike.

Pas disa sekondash dhe mbi shirit hidhni mbetjen e të bardhës së vezës dhe prisni që të thahet mirë.

Kur ta hiqni shiritin, lëkura juaj do të jetë e lëmuar dhe pa mitisera.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...