Historia e dashurise: rregullat per te rifilluar nga e para

Nje histori dashurie, e perfunduar keq, mund ti vendoset ti jepet nje shans i ri. Eshte nje zgjidhje e komplikuar dhe nuk do te thote qe mund te funksionoje.

Nuk eshte asnjehere e thjeshte qe te riktheheni bashke. Shume here jeni te dashuruar vetem me idene , sa qe nuk kuptoni nese problemet baze jane te renda apo kulturuese, eshte e keto qe te humbisni kohe.  MUnd te duket nje fjali shume rende per tu thene por ky eshte realiteti.

Por nese jane vetem keqkuptime ose sjellja per tu korigjuar , nje shprese ekziston dhe nuk duhet asnjehere qe ta humbisni.

Mesoni nga gabimet e juaja

Gjeja e vetme qe duhet te beni eshte qe te kujtoni te kaluaren dhe te kuptoni gabimet e juaja duke nxjerre nje mesim prej tyre. Por kush jane keto gabime? Keto gabime jane ato qe mund te kene kushtezuar historine tuaj. Por jo vetem kjo shpesh ne femrat tentojme qe te jemi shume te kuptueshme dhe te pranojme dhe disa situata qe nuk na pelqejne.  Nese keni ndermend t’ia filloni nga fillimi  duhet te eliminoni te gjitha zakonet e keqija qe ju besdisnin ose qe bedisin partnerin.

Vuani

Merrni kohen qe ju duhet per te harruar keqkuptimet; mos tentoni te kundershtoni ndjenjat qe tashme jeni refuzuar si : depresionit dhe nervozizmit, merrni fryme thelle dhe hidhuni ne sulm. Te shtireni sikur nuk ju kane lenduar, nuk do ju sherbej per asgje, por te ecni perpara, kjo do te thote qe ju kuptoni ate qe ka ndodhur dhe mundohuni te kuptoni dhe cfare mund te shpetoni.

Mos e sillni te kaluaren ne tashmen
Kjo ne fakt eshte pak e komplikuar. Nese doni te vazhdoni te jeni bashke , mbi te gjitha nese ka pasur nje tradheti. Ajo ka ndodhur qe ai ka gabuar njehere, por mund te gaboj dhe dy here, por nese nuk eshte keshtu? Doni te jetoni ne dyshim se do te vuani perseri? Kjo sjellje do te helmoje dashurine tuaj.

Te rifilloni perseri nga e para
E keni vene re se sa femra presin floket? Nuk e bejne kete per te ndeshkuar veten e tyre , por qe te ndryshojne. Te fillojne nje faze te re te jetes dhe nje ndryshim eshte i rendesishem dhe mund te shoqerohet dhe me nje ndryshim fizik dhe mendore. Ndryshoni pamjen nese keni deshire ose gjeni pak kohe per veten tuaj.Jane shume gjerat qe nuk behen prandaj zgjidhni dicka qe nuk ju merr shume kohe dhe ne kete menyre  perfshini dhe partnerin tuaj

KËSHILLA TË NGJASHME